Навчання по-фінськи : гнучкість та увага до кожного!

Під час наукового стажування вивчали англійську мову в Західно-Фінляндському коледжі та проектний підхід до організації навчального процесу у садках, школах, ВУЗах Фінляндії. Інша культура та інший підхід до навчання та виховання дітей та підлітків.
У політехніці розказували про дистанційне навчання, у школах про нову програму освіти, яка впроваджується вже 2й рік, у садках про підхід до виховання діток. Крім того, цікаво було познайомитися з інклюзивним навчанням. Нова програма навчання ставить акцент не на тому, що навчати, а на тому, як навчати.
Педагог має вчити навчатися і бути носієм змін, а для цього однозначно треба самому над собою працювати. Крім того цінним є те, що діти і педагоги здійснюють самооцінку.
Не заважаючи на те, що фінський клімат не дуже теплий, атмосфера під час навчання та стажування була дуже тепла і гостинна.
Герасимяк Неля
Доцент кафедри маркетингу Луцького НТУ